Z Orlętami na remis

W kolejnym, rozgrywanym na boisku bocznym w Redzie sparingu drużyna Kamienicy Królewskiej zremisowała z miejscowymi Orlętami 3:3. Mecz pod względem wyboru optymalnego ustawienia bardzo przydatny dla trenera Klamana. Drużyna Kamienicy rozpoczęła spotkanie w ustawieniu 4:2:3:1, a następnie zmieniła ustawienie na 4:1:3:2. Spotkanie w pierwszych 30 minutach toczyło się pod nasze dyktando, czego efektem były dwie zdobyte bramki przez Hoffmanna oraz Cymana. W ostatnich 15 minutach pierwszej połowy zdarzył się nam przestój i drużyna z Redy wyrównała stan spotkania na 2:2. W drugiej połowie gospodarze strzelili bramkę z niczego i musieliśmy gonić wynik. Ostatecznie udało się, bo pięknym mierzonym strzałem z 30m popisał się Bielicki. Piłka uderzyła w poprzeczkę, a do pustej bramki dobijał Kuba Hoffmann. Niestety znów brakowało paru zawodników, którzy wnoszą więcej walki w nasze poczynania. Ofensywnie zespół prezentuje się poprawnie, choć powinniśmy stwarzać jeszcze więcej zagrożenia. Defensywnie nadal nie przypominamy zespołu z zeszłego sezonu, po raz kolejny tracimy sporo bramek i znów po błędach w kryciu oraz braku asekuracji. Do ligi jeszcze dwa tygodnie, więc trzeba odbudować solidną do tej pory formację obrony.
Skład: Czekirda, Gornowicz, Kitowski, Klaman, Groth, Bielicki, Ustowski, Cyman, Rink, Kozieł, Kowalski, Hoffmann, Dobek