Tylko remis w derbach...

Niestety tylko remisem skończył się sobotni mecz z GKSem Sierakowice. Po zeszłorocznym laniu, które sprawiliśmy drużynie zza miedzy (3:0) apetyty, żeby znów pokazać swoją wyższość nad drużyną Sierakowic były bardzo rozbudzone. Niestety bardzo źle weszliśmy w ten mecz. Od samego początku nic nie układało się po naszej myśli. W ostatniej chwili z powodów losowych na mecz nie wybrali się trener Andrzej Klaman oraz pomocnicy Kowalski, Kozieł, Ustowski. Dodatkowo nie wszyscy tego dnia byli w pełni sił. Mimo wszystko jednak dysponowaliśmy lepszym zestawem personalnym niż przeciwnik. W pierwszej połowie zlekceważyliśmy przeciwnika i pozwoliliśmy swobodnie rozgrywać piłkę drużynie z Sierakowic, czego efektem było stworzenie dwóch bardzo groźnych sytuacji. W pierwszej sytuacji źle zachował się pomocnik Sierki,w  drugiej padła bramka z serii niemożliwych. Jest to kolejne trafienie Sierki, które ciężko nazwać zamierzonym. Piłka po strzale Więckiewicza zmierzała poza światło bramki, ale trafiła w biegnącego Kitowskiego i wpadła do bramki. W przerwie padło wiele ostrych słów i w drugiej połowie wyszła zupełnie inna drużyna Kamienicy. W całej drugiej połowie zamknęliśmy Sierkę we własnym polu karnym, przejęliśmy inicjatywę w meczu i pozwoliliśmy na wyprowadzenie zaledwie 1-2 kontr. Niestety ustawiony autobus w polu karnym przez Sierkę długo nie udało się sforsować. Na szczęście po ewidentnym karnym na Bielickim i strzale z rzutu karnego Hoffmanna udało się wyrównać stan meczu. Później jeszcze znakomitą sytuację miał Flisikowski, ale nie udało się już zmienić wyniku meczu. Po tym spotkaniu czuć było duży niedosyt, bo drużyna z Sierakowic była do ogrania. Powodem niepowodzenia była pierwsza połowa przespana przez nasz zespół. Brawa za drugą połówkę - tylko szkoda, że tak trzeba było gonić wynik. Z negatywów straciliśmy kontuzjowanych Dobka oraz Klamana. Trudno odbijemy stan z Sierką w meczu w Kamienicy.
GKS Sierakowice 1:1 KS Kamienica Królewska
Skład: Czekirda, Kitowski, Gornowicz, Bielicki, Jankowski, Dobek(Flisikowski), Klaman(Rink), Gorth, Cyman, Hpffmann, Ziegert