WYWIAD Z NOWYM TRENEREM KS KAMIENICA KRÓLEWSKA

Udało się nam przeprowadzić wywiad z nowym trenerem KS Kamienica Królewska Jakubem Hoffmannem:

Witam Jakub,

na początku chciałbym pogratulować angażu na stanowisko trenera drużyny seniorów KS Kamienica Królewska. Z tego co wiem jest to Twoja pierwsza przygoda z trenerką i od razu na poziomie okręgówki. Ustępujący trener Andrzej Klaman rekomendował Ciebie na trenera seniorów.

Czy czujesz presję związaną z prowadzeniem drużyny w V lidze już na początku przygody z trenerką?

Kuba: Nie do końca jest to moja pierwsza drużyna w przygodzie z trenerką, ponieważ prowadziłem już parę grup młodzieżowych, ponadto nadal mam swoją grupę w FC Kartuzy oraz przez pół sezonu trenowałem B-klasowe wtedy Amigo Przyjaźń. Faktycznie chciałbym podziękować Trenerowi Klamanowi, że zarekomendował mnie na to stanowisko. Czy czuję presję ? Oczywiście, że czuję. Zagrałem w V lidze naprawdę bardzo dużo meczy i wiem jak to wygląda, ale nigdy nie byłem grającym trenerem, niepewność jakaś jest, ale jestem optymistą.

Jak oceniasz mijającą rundę? Osiągnięty wynik sportowy nie do końca spełniał oczekiwania kibiców, jakie były powody tylu nieprzewidywanych potknięć?

Kuba: W poprzedniej rundzie było dokładnie widać, jak psuła się atmosfera i nie była to wina trenera czy prezesa. Tu zawiniliśmy tylko My, czyli zawodnicy. Przechodziliśmy na treningi w 5 lub 6 osób, do tego dochodziły indywidualne wykluczenia podstawowych graczy za kartki czy kontuzje i tak straciliśmy w 4 tygodnie 12 pkt.

Do tej pory drużyna grała w systemie 4:2:3:1, jaki jest Twój pomysł na ustawienie drużyny w nadchodzącej rundzie?

Kuba: Obecnie na tym poziomie prawie wszyscy grają takim ustawieniem, więc na razie przy nim zostaniemy. Powiem szczerze, że bardzo podobała mi się gra Polonii Gdańsk, która grała 3:5:2 i tak chciałbym ustawiać zespół, ale to jeszcze nie w najbliższej przyszłości. Chociaż nie ukrywa, że dla sprawdzenia jakiś sparing zagramy w takim ustawieniu. Szczególnie, że mamy do tego ludzi.

Co z personaliami? Czy planowane są jakieś zmiany w składzie? Czy uda się utrzymać wszystkich zawodników?

Kuba: Na ten moment wiemy, że odchodzi od nas Mikołaj Kowalski. Najprawdopodobniej nie będziemy mogli również skorzystać z usług Pawła Jankowskiego, który rozpoczął pracę za granicą. Do naszej drużyny dołączy kilku nowych graczy: Arkadiusz Kordyl z Cartusii i Filip Kreft z Arki, ponadto wracają do nas- Kowalczyk (po kontuzji) oraz Łukasz Grota (po przygodzie w Amigo Przyjaźń).

Jakie są plany sportowe na nadchodzącą rundę? Które miejsce będzie satysfakcjonowało trenera Hoffmanna na koniec sezonu?

Kuba: Ciężko mi powiedzieć, które miejsce będzie dla mnie satysfakcjonujące. To wszystko okaże się po 3 pierwszych meczach. Zależy mi na tym, żebyśmy przez to pół roku dobrze grali i wygrywali wszystko, co da się wygrać. Wtedy będziemy piąć się w gorę tabeli.

Okres przygotowawczy będzie odbywał się w Kartuzach. Jak będą wyglądały zajęcia, gdzie odbędą się treningi?

Kuba: Zajęcia będą odbywać się w następującym systemie: w lutym 3 razy w tygodniu: we wtorki o 19 na orliku przy Szkole podstawowej nr 2, w czwartki na 19 w terenie i na 20 na sali zapaśniczej, zaś w piątki od 19 będziemy trenować na sztucznej murawie na Cartusii. W marcu zostawimy trening wtorkowy w takiej samej formie, a w czwartki będziemy się już spotykać na naszym boisku w Kamienicy i tak do końca rundy.

Jak oceniasz sytuację młodzieżowców w klubie? Czy będziesz szukał nowych twarzy wśród młodzieżowców? Na razie jest tylko trzech młodzieżowych zawodników.

Kuba: Mamy trzech młodzieżowców, z tym, że Wojtek Dobek i Dawid Ziegert to zawodnicy już gotowi do gry w tej lidze i pewnie gdyby nie musieli grać młodzieżowcy oni i tak by grali. Bardzo mnie to cieszy, bo tak naprawdę my na tym przepisie, że musi grać dwóch młodzieżowców nic nie tracimy, ale zdaję sobie sprawę z tego, że trzech to za mało. Stąd pojawiło się nazwisko Filipa Krefta. Jesteśmy również w trakcie rozmów w sprawie jednego z uzdolnionych młodzieżowców z klubu z Żukowa.

Z uwagi na fakt, że będziesz grającym trenerem to czy planujesz wprowadzenie do drużyny jakiegoś asystenta, który pomagałby Ci zarządzać drużyną z ławki?

Kuba: Na pewno tak, z tym, że jeszcze nie wiem, kto to będzie, ale kilku kandydatów chodzi mi po głowie

Na koniec chciałbym życzyć Ci powodzenia w nowej roli w klubie i sukcesów sportowych w klubie KS Kamienica Królewska!

Dziękuję!